Великий українець

Тарас Григорович Шевченко – геній українського народу, наш символ, воля, наставник і критик. Він був людиною із універсальними талантами та інтересами: поет, прозаїк, драматург, художник, політичний та громадський діяч. Його мрія, незалежна Україна, де живуть вільні та щасливі люди, здійснилася. 

7 березня 2018 року гімназисти віддали шану великому українцю. Кожен бажаючий мав змогу у «вільний мікрофон» продекламувати уривки з творів Кобзаря та заспівати покладені на музику вірші. Дуже оригінальним було прочитання гімназистами “Заповіту” Тараса Шевченка на різних мовах світу (німецькій, польській, французькій та італійській мовах), і сучасні інтерпретації пісень “Зоре моя вечірняя” та “До Основ’яненка” (“Сонце гріє, вітер віє…”).  Продовженням акції стала участь гімназистів у міських заходах із вшанування пам’яті Т.Шевченка.

Можливо, хтось скаже, що Шевченко це вже минуле, неактуальний, нудний та надто ідеалізований. Та останнім часом, образ Тараса Шевченка, його творчість – набули нового дихання. Українці відкривають для себе Шевченка-художника, політика, людину-змін. Все частіше портрет Кобзаря можна побачити не лише у музеях чи в школі, а й на стінах будинків, у коміксах, та, навіть, на обкладинках зошитів чи щоденників. Багато творів переспівують українські виконавці, надаючи їм сучасного звучання. Ми відходимо від старих шаблонів про Тараса Шевченка, від коли народився та помер. Шевченко – набагато ширший та глибший, цікавий та суперечливий. І якщо прочитавши будь-який його твір, відклавши книжку, ви задумались, хоч на мить, то частинка душі Кобзаря залишилась у вас.

Любіть Україну, цінуйте українське. Відкрийте для себе Шевченка, не сироту та кріпака, а людину відкриту, талановиту, самобутню та незалежну. Не дарма його називають генієм.

0
0
0
s2smodern

Net-ШКОЛА

 
Електронний журнал успішності та відвідування гімназистів

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Найяскравіші моменти гімназійного життя

YouTube - КАНАЛ

 
Відеоматеріал для гімназистів, вчителів та батьків

Наші контакти

вул. С.Бандери, 17-а
м. Червоноград
Львівська область
Україна, 80106
 
0 (3249) 3-12-70 приймальня
0 (3249) 3-82-57 директор