Міжнародний конкурс з українознавства

З 29-31 березня  2018 у Києві проходив XI Міжнародний конкурс з українознавства. У I етапі конкурсу взяли участь 264 учасника із різних областей України та з-за кордону (Грецька Республіка, Королівство Бельгія, Королівство Іспанія, Республіка Польща). Серед учасників, які пройшли у II (очний) етап, була відібрана і робота гімназиста 4(8)-Б класу Чавса Данила «Світ у писанках Тараса Городецького», під керівництвом Лесі Богданівни Кузьми.

Конкурсантів привітав директор Національного інституту українознавства Галайко Богдан Миколайович, Сиротюк І.М., автор терміну «Революція Гідності», Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті та ін. Дітям та вчителям, від українського кінематографу, було представлено трейлер до майбутнього мультфільму «Мавка», за мотивами казки-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки та виставка пам’яті воїнів АТО. Святослав Бойко, лідера гурту «Широкий лан», який заспівав для усіх присутніх свої пісні та музичну інтерпретацію «Заповіту» Тараса Шевченка. Відвідали творчий вечір Тараса Компаніченка, братчика Кобзарського цеху в Києві, лірика, мистецтвознавця та музиколога, лідера гурту «Хорея Козацька».

У перший день конкурсу юні дослідники писали тестові завдання та письмову роботу. Вчителі та наукові керівники брали участь у круглому столі на тему «Усна історія в українознавчих дослідженнях» та «Українознавчий чинник в інтегративтому  реформуванні освітнього процесу сучасної школи». За результатами тестових завдань з українознавства в рамках цього конкурсу Чавс Данило зайняв III місце.
Другий день конкурсної програми для конкурсантів усіх класів був найнапруженішим, адже вони презентували та захищали свої науково-дослідницькі роботи. Данило, у своїй праці «Світ у писанках Тараса Городецького», представив журі творчість цієї непересічної та знаменної особистості для Червонограда, а особливо нашої гімназії. У заздалегідь підготовленій презентації ознайомив із деякими з його робіт (писанками) та продемонстрував книжку про відомого писанкаря. Наголосив про важливість писанкарства Тараса Городецького не лише для міста Червонограда, а  й для України та світового мистецтва. 

По завершенню конкурсних днів усі з нетерпінням чекали результатів. На урочистому закритті було вручено дипломи та сертифікати учасникам та науковим керівникам. Сертифікат учасника круглого столу для педагогів «Усна історія в українознавчих дослідженнях» отримала Каспрук Ольга Володимирівна, педагог-організатор та Кузьма Леся Богданівна, вчитель образотворчого мистецтва, яка також отримала подяку за підготовку переможця.

Чавс Данило нагороджений грамотою за зайняте III місце у XI Міжнародному конкурсі з українознавства для учнів 8-11 класів ЗНЗ та цінними призами. 

В останні день перебування у столиці, усі бажаючі мали змогу насолодитися  його красотами, архітектурою та відвідати Національний музей історії України. 

 

0
0
0
s2smodern

Net-ШКОЛА

 
Електронний журнал успішності та відвідування гімназистів

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Найяскравіші моменти гімназійного життя

YouTube - КАНАЛ

 
Відеоматеріал для гімназистів, вчителів та батьків

Наші контакти

вул. С.Бандери, 17-а
м. Червоноград
Львівська область
Україна, 80106
 
0 (3249) 3-12-70 приймальня
0 (3249) 3-82-57 директор