Національні обереги

17 вересня 2018 року гімназисти 1(5)-х класів зустрілися із з Гораль Галиною Вікторівною, працівником Червоноградської філії Львівського національного музею. Цього разу вона принесла не лише вишиті сорочки та рушники, а й старовинну запаску. Той, хто любить вишивку, зможе оцінити усю красу українського вишиваного одягу. Які ж красиві наші дівчата у національному вбранні.
Крім цього, Галина Вікторівна познайомила нас із роботами народних умільців – виробами із соломи та чорної глини. Майстерно сплетена квітка із соломи сподобалася дівчаткам, які із цікавістю розглядали її.

Здавалося б, що цікавого для сучасної дитини, може принести звичайна старовинна дитяча іграшка – свищик. Та коли вона потрапила до дитячих рук, мобільний телефон одразу відійшов на другий план. Враз на дитячих обличчях появилася посмішка та захват від іграшки. Усім хотілося якнайшвидше спробувати свої сили та посвистіти, та не у всіх це виходило з першого разу. Цікаво, що свищик, це не просто іграшка, а й оберіг, який здавна захищав дітей від злих духів. Виготовляють свищики у формі тварин, птахів. Хто хоче краще познайомитися із культурною спадщиною українців, Галина Вікторівна запросила відвідати музей не лише із класними керівниками, а й з батьками та друзями.

Белінська Дарина, Дубецька Вікторія, 1(5)-А клас

0
0
0
s2smodern

Net-ШКОЛА

 
Електронний журнал успішності та відвідування гімназистів

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Найяскравіші моменти гімназійного життя

YouTube - КАНАЛ

 
Відеоматеріал для гімназистів, вчителів та батьків

Наші контакти

вул. С.Бандери, 17-а
м. Червоноград
Львівська область
Україна, 80106
 
0 (3249) 3-12-70 приймальня
0 (3249) 3-82-57 директор