«Скажи «Ні!» сучасному рабству»

18  жовтня 2018 року – Всеєвропейський день протидії торгівлі людьми. Здавалося б, що ця проблема у 21 ст. неможлива, адже часи рабовласництва вже у минулому. Та це зовсім не так! Втратити свободи, потрапити до рук злочинців, стати жертвою насилля може будь-хто із нас.  Торгівля людьми –  це сучасна форма рабства, яка карається законом.  Існують міфи стосовно торгівлі людьми, що зі мною такого не станеться, що це загрожує лише молодим дівчатам; малоосвіченим та наївним людям; довести вину і покарати торгівців людьми не можливо. Більшість людей потрапляють у небезпечну ситуацію через незнання та погану поінформованість.

Учнівське самоврядування гімназії підготували інформаційні листівки «Скажи «Ні!» сучасному рабству», де десять простих правил особистої безпеки, щоб не стати жертвою торгівців дітьми. Адже діти – найменш захищені та потребують опіки і допомоги:

1.    Ніколи нікому у жодному разі не віддавай свої документи!

2.    Утримуйся від випадкових знайомств!

3.    Повідомляй близьких про своє місцезнаходження!

4.    Домовся з близькими про «кодове слово», яке символізує, що ти в небезпеці!

5.    Не перебувай у громадських місцях та на вулиці сам!

6.    Не перебувай незаконно за кордоном!

7.    Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

8.    Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до Посольства або Консульства України та міжнародних, громадських, благодійних організацій.

9.    Не довіряй випадковим рекламним оголошенням!

10.    Бережи себе та своїх близьких! Будь вільний!

Завідувач бібліотеки, Кус Ірина Богданівна, провела для гімназистів 2(7)-В класу, інформаційну годину. Вона розповіла про права дітей та про небезпеку, яка чекає на кожного, хто не дотримується правил особистої безпеки. Діти ділилися з Іриною Богданівною і Ольгою Володимирівною Каспрук власними спостереженнями та історіями своїх близьких та знайомих.

Давньогрецький філософ Еврипід сказав, що звання вільної людини найдорожче, тож бережіть свою незалежність. Вибір за кожним із нас! Не будь байдужим – піклуйся.

Гудзик Діана, 3(7)-А клас

 

0
0
0
s2smodern

Net-ШКОЛА

 
Електронний журнал успішності та відвідування гімназистів

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Найяскравіші моменти гімназійного життя

YouTube - КАНАЛ

 
Відеоматеріал для гімназистів, вчителів та батьків

Наші контакти

вул. С.Бандери, 17-а
м. Червоноград
Львівська область
Україна, 80106
 
0 (3249) 3-12-70 приймальня
0 (3249) 3-82-57 директор