Козацькі забави

14 жовтня – День захисника України та українського козацтва. Козаки – захисники, оборонці, вільні духом люди, які боролися за честь та свободу України. І сьогодні крізь роки та століття козацький дух живе у кожному українцю, який любить свою землю та народ. Пречиста Богородиця – заступниця усього козацтва. Вони щиро вірили у Її заступництво та допомогу, що згодом свято Покрови Пресвятої Богородиці стали називати Козацька Покрова.

В нелегкий для України час, коли наші захисники продовжують обороняти рідний край, усі молитви летять до Богородиці, щоб Вона своїм омофором заховала воїнів від небезпеки.

До Дня українського козацтва для гімназистів було заплановано і перегляд українських фільмів про оборонців України. Кінофільм "Пропала грамота" - це одна із перлин українського кінематографу XX ст. Він був створений, коли від творців кіно вимагалося відходити від усього, що пов'язано з національною самобутністю українців. За захоплення козацькою минувшиною та розуміючи, який вплив має цей кінофільм на піднесення національного духу українців, його критикували та заборонили, сховали на декілька років на полицю. Фільм справді чудовий, тут є все - національний колорит, неповторні українські пісні (серед виконавиць - Ніна Матвієнко), неймовірна гра акторів - Івана Миколайчука, Федора Стригуна та ін. Переглянути кінофільм "Пропала грамота" мали змогу гімназисти 2(6), 4(8) та 6(10) класів.

17 жовтня 2018 року у гімназії відбулися «Козацькі забави», у яких взяли участь юнаки із 6(10)-7(11)-х класів. Вчитель фізичної культури Алєксєєва Світлана Федорівна та вчитель «Захисту Вітчизни» Середоха Богдан Романович підготували для учасників змагань завдання, а педагог-організатор Ольга Володимирівна Каспрук із учнями 1(5)-х класів «Козацьку вікторину» та святковий концерт. На свято завітав Вацяк Сергій Миколайович, учасник АТО, який разом із вчителем фізичної культури Іриною Василівною Гулавською слідкували за проходженням естафет, визначали найкращих козаків. Перемогу здобув курінь 7(11)-Б – I місце, 6(10)-А – II місце, 6(10)-Б – III місце.

Каспрук О.В., педагог-організатор

0
0
0
s2smodern

Net-ШКОЛА

 
Електронний журнал успішності та відвідування гімназистів

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Найяскравіші моменти гімназійного життя

YouTube - КАНАЛ

 
Відеоматеріал для гімназистів, вчителів та батьків

Наші контакти

вул. С.Бандери, 17-а
м. Червоноград
Львівська область
Україна, 80106
 
0 (3249) 3-12-70 приймальня
0 (3249) 3-82-57 директор