Давні фортеці та мальовничий Дністер

Давні фортеці та мальовничий Дністер відвідали гімназисти 3(7)-В та 5(9)-Б класів. В останні дні цьогорічного «бабиного» літа, а саме 14 та 15 жовтня 2018 року, півсотні гімназистів та їхніх батьків мали можливість насолодитися розкішною красою південної частини Поділля. Цей край багатий не лише природними феноменами, а й історичними оборонними спорудами, адже саме тут впродовж кількох століть проходила межа між християнським та мусульманським світами.

Головною метою подорожі стало древнє місто Кам’янець-Подільський, славнозвісна фортеця якого була найміцнішою прикордонною твердинею Речі Посполитої. Та незважаючи на прямовисні скелі Смотрицького каньйону і відчайдушний опір захисників замку, в далекому 1672 році величезна 120-тисячна армія турецького султана Мехмеда IV штурмом захопила фортецю і усе місто. Османи володіли Кам’янцем 27 років, і в спадок про цей період до наших днів зберігся мінарет, який вони добудували до костелу святих Петра і Павла, перетворивши його на мечеть. Наприкінці сімнадцятого століття подільські землі повернулися до складу Польщі, а наприкінці вісімнадцятого цю територію приєднала до себе Російська імперія. Кожна з цих епох залишила після себе певну кількість архітектурних пам’яток, які гімназисти залюбки оглянули.

Намилувавшись красою давнього Кам’янця, мандрівники відправилися до могутньої ріки Дністер. Покаталися на теплоході, а згодом відвідали величну фортецю у місті Хотин, поблизу стін якої польське військо та українські козаки під проводом славнозвісного Петра Конашевича-Сагайдачного розгромили величезну турецьку армію. А по дорозі додому гімназисти побували ще й у загадковій гіпсовій печері Вертеба, що знаходиться на півдні Тернопільщини.

Дікальчук Л.М., куратор 3(7)-В класу

 

 

0
0
0
s2smodern

Net-ШКОЛА

 
Електронний журнал успішності та відвідування гімназистів

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Найяскравіші моменти гімназійного життя

YouTube - КАНАЛ

 
Відеоматеріал для гімназистів, вчителів та батьків

Наші контакти

вул. С.Бандери, 17-а
м. Червоноград
Львівська область
Україна, 80106
 
0 (3249) 3-12-70 приймальня
0 (3249) 3-82-57 директор