Мова – душа кожної національності

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово, 
У барвінки зодягайся, моє щире слово.

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Щорічно 21 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано ще у 1999 року, а в Україні його відзначають з 2002 року.  

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася і Червоноградська гімназія. Для учнів підготували ряд захоплюючих заходів:

– фотозона у вестибюлі гімназії “Українська – мова єднання”;

– флеш-моб “Я люблю українське”, який підготували учениці 2(6)-В класу Солодуха Анна та Криван Ярина;

– акція “День вишиванки” серед учнів та педагогічного колективу гімназії, адже  вишиванка – це не тільки патріотично, а й стильно та красиво.

Дуже цікавими та змістовними були тематичні години “Мова росте разом з душею народу” у актовому залі для гімназистів 1(5)-5(9)-х класів, які підготували вчителі української мови та літератури. Педагоги намагались донести до учнів перш за все те, що кожен народ повинен учити, любити й шанувати рідну мову. Активно себе на цих заходах проявили також і учні. Кожен клас підготував ряд сценічних номерів, які прославляли нашу солов’їну мову – декламували вірші (як відомих українських поетів, так і власні), розповідали гуморески, співали пісні, а також танцювали. Такі виховні заходи головним чином спрямовані на популяризацію української мови серед учнів та виховання у них культури мови та мовлення в цілому.

Також 21 лютого 2019 року в Народному домі відбувся святковий концерт, на якому були нагороджені учні та вчителі, що брали участь у Міжнародному конкурсі знавців рідної мови ім. П.Яцика. Надзвичайно приємно, що наші гімназисти у міському етапі також отримали свої відзнаки:

– Шевчук Христина, 5(9)-Б клас, I місце (Гловацька Людмила Василівна, вчитель української мови та літератури);

– Рубаха Софія, 1(5)-Б клас, III місце (Івашків Ольга Орестівна, вчитель української мови та літератури);

– Макутра Софія, 3(7)-В, III місце (Гловацька Людмила Василівна, вчитель української мови та літератури);

– Давидюк Віолетта, 4(8)-Б клас, III місце (Плитяк Оксана Ярославівна, вчитель української мови та літератури).

Пам’ятаймо, що саме ми повинні знати, оберігати та примножувати нашу рідну українську мову. Лише тоді ми будемо насправді міцною та єдиною нацією.

0
0
0
s2smodern

Net-ШКОЛА

 
Електронний журнал успішності та відвідування гімназистів

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Найяскравіші моменти гімназійного життя

YouTube - КАНАЛ

 
Відеоматеріал для гімназистів, вчителів та батьків

Наші контакти

вул. С.Бандери, 17-а
м. Червоноград
Львівська область
Україна, 80106
 
0 (3249) 3-12-70 приймальня
0 (3249) 3-82-57 директор