Надрукувати

Кафедра художньо-естетичного циклу

Керівник кафедри - Дікальчук Галина Петрівна
Проблема кафедри: "Використання інноваційних методів роботи на уроках художньо – естетичного циклу з метою розвитку творчого потенціалу гімназистів"

  • Дікальчук Галина Петрівна, вчитель трудового навчання, категорія «вища», педагогічне звання «старший вчитель»
  • Кузьма Леся Богданівна, вчитель образотворчого мистецтва, категорія «вища», педагогічне звання «вчитель-методист»
  • Алєксєєва Світлана Федорівна, вчитель фізичного виховання, категорія «вища», педагогічне звання «вчитель-методист»
  • Гулавська Ірина Василівна, вчитель фізичного виховання, категорія «вища», педагогічне звання «старший вчитель»
  • Середоха Богдан Романович, викладач предмета "Захист Вітчизни", вчитель фізичної культури, педагогічне звання "старший учитель"
  • Монченко Світлана Святославівна, вчитель хореографії, категорія «вища», педагогічне звання «вчитель-методист»

У 2018-2019 н. р. вчителі кафедри естетично-прикладного циклу працювали над проблемою «Використання інноваційних методів роботи на уроках  художньо–естетичного циклу з метою розвитку творчого потенціалу гімназистів».

За минулий навчальний рік учителі підвищили рівень теоретичної (предметної) та психолого–методичної підготовки, професійно–педагогічної культури, поглибили  філософсько–педагогічні знання, збагатилися новими педагогічними технологіями, формами і методами навчання та виховання. 

Вчителі Дікальчук Г.П., Кузьма Л.Б., Гулавська І.В., Монченко С.С. були активними учасниками місячника педагогічних ідей та знахідок.

Високий професійний рівень вчителів кафедри забезпечує щорічні перемоги учнів в олімпіадах. 

Багато учнів (60 чол.) було залучено до написання гімназійних пошуково-дослідницьких робіт з фізичної культури, трудового навчання, художньої культури.

Гімназисти працювали в гуртках: «Намистинка» (вч. Дікальчук Г.П.), «Живописець» (вч. Кузьма Л.Б.), у секціях з волейболу (вч. Гулавська І.В.), з баскетболу (вч. Алєксєєва С.Ф.), у танцювальному гуртку «Веселинка» (вчитель Монченко С.С.). Успішне розв’язання проблеми творчого розвитку особистості можливе лише за умови органічного, комплексного поєднання уроку з позаурочними формами. На гурткових заняттях учні більше пізнали  види живопису та удосконалили свої вміння у вишиванні, бісеруванні, шитті, духовно збагатились та зміцнили своє здоров’я і фізичну майстерність.

Протягом навчального року наша кафедра брала активну участь у роботі з обдарованими дітьми, готуючи їх до  конкурсів, змагань, які відбувалися в місті та області.

Збірні команди на чолі з вчителями фізичної культури Алєксєєвою С.Ф., Гулавською І.В. вже вкотре показують високі результати у всіх змаганнях. Вчителями фізичної культури у вересні проведено Олімпійський тиждень. 

Гімназисти під керівництвом Дікальчук Г.П. та Кузьми Л.Б. прикрашали ялинку власноруч виготовленими новорічними іграшками, взяли активну участь у фестивалі «Великодні візерунки».

Зразковий хореографічний ансамбль «Веселинка» на чолі з вчителем Монченко С.С. бере участь у багатьох конкурсах, фестивалях, де займає не перший рік призові місця та відзначається, як один із кращих колективів.

Вчителі кафедри постійно цікавляться новинками методичної літератури, керуються в роботі вказівками та рекомендаціями Міністерства освіти. Продовжується робота по впровадженню на уроках комп’ютерних технологій.

Систематично поповнюється та вдосконалюється матеріальна і методична база кабінетів.

Окрім здобутків, варто звернути увагу на ряд проблем та потреб учителів кафедри:

- потреба у більшій кількості стаціонарних комп’ютерів;

- необхідність покращити роботу з учнями, що мають низький рівень успішності;

- формування  ключових та предметних компетентостей на уроках;

- популяризувати національну символіку у творчих проектах.

1. Забезпечення якісного засвоєння учнями програм із навчальних дисциплін та вироблення умінь і навичок, передбачених «Державними стандартами базової і повної загальної середньої освіти».
2.  Опрацювання та застосування  методичних рекомендацій щодо вивчення навчальних дисциплін у 2019-2020 н.р., ключових змін оновлених навчальних програм для   5(1)-11(7) класів.
2. Продовжувати впроваджувати   технології інтерактивного навчання.
3. Поглиблювати знання та вміння  учнів шляхом:
- написання пошуково-дослідницьких робіт;
- відвідування занять гуртків, спортивних секцій.
4. Впроваджувати комп’ютерні технології на уроках з метою ефективного використання  часу.
5. Проводити позакласну роботу з предметів.
6. Розвивати творчі задатки обдарованих учнів, залучаючи їх до участі в олімпіадах, конкурсах, проектах.
7. Створювати умови для розкриття духовного та творчого потенціалу учнів.
8. Вчителям кафедри підвищувати науково-методичну підготовку, удосконалювати педагогічну майстерність через участь у семінарах, засіданнях методичних об’єднань, різних творчих груп.
9. Систематично знайомитись і впроваджувати в практику сучасні освітні технології та інновації, упорядкувати портфоліо вчителів в електронному варіанті, створити банк забезпечення інформаційними електронними засобами навчання.

0
0
0
s2smodern